BAIRAŠAUSKAS STEPAS, „Šviesuolio“ apdovanojimo laureatas

 

Spalio 29 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyko M.K.Čiurlionio fondo ir Japonijos ambasados Lietuvoje renginys „Šviesuolis 2013“, skirtas pagerbti ir apdovanoti Lietuvai nusipelniusius asmenis. „Šviesuolio“ apdovanojimai buvo įteikti nesavanaudiškai Lietuvai dirbantiems miškininkams – ilgamečiam VĮ Šilutės miškų urėdijos miškų urėdui Stepui Bairašauskui ir buvusiam ilgamečiam VĮ Jonavos miškų urėdijos miškų urėdui Vytautui Daukševičiui. Apdovanoti miškininkai pagerbti ne tik dėl jų asmeninio indėlio atkuriant, įveisiant, saugant bei puoselėjant jų vadovaujamų miškų urėdijų miškus, bet vienas iš pagrindinių kriterijų buvo Jeilio (JAV) universiteto įvertinimas, kad Lietuvos miškai tvarkomi ir saugomi geriausiai pasaulyje.

Renginyje dalyvavo ir nominantus pagerbė nepaprastoji ir įgaliotoji Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi bei M.K. Čiurlionio fondo garbės prezidentas Valdemaras Razumas. Šviesuoliams buvo įteiktos specialios taurės dekoruotos M.K.Čiurlionio kūrinių motyvais.

Šis įvykis sukėlė mūsų susidomėjimą apie Stepo Bairašausko gyvenimą ir darbus. S. Bairašauskas gimė 1939 m. rugsėjo 10 d. Alytaus raj. Adomonių km. 1955 metais baigė Butrimonių (Alytaus r.) vidurinėje mokykloje 8 klases, 1959 m. – Vilniaus miškų technikumą, 2006 m. baigė Lietuvos žemės ūkio universiteto Miškų fakultetą. 1959 m. pradėjo dirbti Lekėčių (Šakių r.) girininkijoje girininko padėjėju, 1959 m. – 1962 m. tarnavo armijoje. Nuo 1962 m. – 1980 m. dirbo Šilutės miškų ūkio Kintų girininkijoje girininku, 1980 m. – 1992 m. – Šilutės miško pramonės ūkio vyr. inžinieriumi. Nuo 1992 m. lapkričio 3 d. paskirtas miškų urėdu.


Šaltinis: laikraštis „Lietuvos totoriai“ 148-150 numeris