Tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos totoriai“ Azerbaidžiane

2021 m. lapkričio 4-ąją Azerbaidžano diplomatijos akademijoje (ADA) įvyko Tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos totoriai“.

Po minėtosios akademijos Viešųjų ir tarptautinių reikalų mokyklos dekano dr. Anaro Valijevo, Lietuvos ambasadoriaus Azerbaidžane Egidijaus Naviko ir Tarptautinio tiurkų kultūros ir paveldo fondo prezidentės Gunay Afandiyevos oficialių konferencijos atidarymo kalbų sekė azerbaidžaniečių istoriko Fuado Akhundovo pranešimas apie Lietuvos totorių istoriją, taip pat apie totorių moterų veiklą Baku XX amžiaus pradžioje. Renginyje dalyvavo Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas prof. Adas Jakubauskas, kuris kalbėjo apie Lietuvos totorių istoriją, besitęsiančią jau šešis šimtmečius.

Buvęs Azerbaidžano užsienio reikalų ministras, ambasadorius Vilajatas Gulijevas savo pranešime gilinosi apie Lietuvos totorių veiklą Azerbaidžane 1918-1920 metais, ir apie Lietuvos totoriaus generolo leitenanto Motiejaus Sulkievičiaus, Azerbaidžano ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininko, veiklą.

Ši tema taip pat buvo pratęsta Azerbaidžano teisingumo ministerijos Istorijos muziejaus vedėjo Raufo Rzajevo pranešime. Prelegentas kalbėjo apie Olgierdą Kričinskį, teisininką, buvusį Azerbaidžano Demokratinės Respublikos teisingumo viceministrą.

Renginį paįvairino fotografijų paroda iš Motiejaus Jakubausko, Zitos Milkamanovič ir Eldaro Šabanovičiaus rinkinių.

Dėkojame Lietuvos ambasadoriui Azerbaidžane Egidijui Navikui ir kitiems Lietuvos diplomatams už renginio organizavimą.


Šaltinis: laikraštis „Lietuvos totoriai“ 168 numeris