Lietuvos totoriai trečią kartą atšventė jau tradiciniu tapusį Sabantujų

2013 m. birželio 22 d. Trakų pusiasalio pilies teritorijoje vyko kasmetinė totorių šventė Sabantujus. Jau trečius metus iš eilės Sabantujus vyksta Trakuose, todėl galime laikyti šį miestą tradicine Lietuvos totorių susibūrimo vieta.

Atidarydamas šventę Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas doc.dr.Adas Jakubauskas padėkojo renginio rėmėjams ir įteikė jiems tradicinį „Šimtalapį“.

Šventėje dalyvavo Turkijos ambasadorius Lietuvoje Akin Algan, gausus Lietuvos totorių bendruomenės narių būrys, įvairių šalies tautinių bendrijų atstovai. Šventėje koncertavo merginų trio „Bulgar kyzlary“ (Kazanė, Rusija), dainininkė Lilija Gubaidulina, vaikų totorių ansamblis „Ilsu“ (vadovė Almira Trakšelienė), lenkų folkloro ansamblis „Gžegožanie“ (vadovas Alik Melech), Kauno totorių bendruomenės solistė Rima Kazėnienė ir kiti.

Sabantujuje savo gaminius pristatė amatininkai iš Širvintų bei Subartonių, buvo galima paskanauti totorių šeimininkių keptų nepakartojamo skonio senos receptūros Šimtalapių ir tradicinio patiekalo – plovo. Šventės dalyviai, norintys išbandyti savo jėgas, dalyvavo totorių imtynėse „Kureš“. Taip pat buvo galima išbandyti savo taiklumą šaudant iš senovinio arbaleto ar lanko, pajodinėti arkliais. „Kureš“ imtynių nugalėtoju nurungęs kitus imtyininkus tapo Eldaras Krinickis iš Gardino totorių bendruomenės. Sabantujui pasibaigus Lietuvos totorių jaunimas susirinko Pramogų centre, kur pratęsė bendravimą.

Šventės organizatoriai: Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga ir Totorių jaunimo bendrija „Duslyk“.