Turkijos Respublikos Prezidentas susitiko su Lietuvos totoriais

 

2013 m. balandžio 4 d. Turkijos Respublikos ambasadoje Lietuvoje įvyko Turkijos Respublikos Prezidento Abdullah Gul susitikimas su Lietuvos totorių bendruomenių atstovais.

Reikėtų pažymėti, kad šis Turkijos Prezidento vizitas padėjo spręsti įvairius klausimus. Kartu su Prezidentu delegacijos sudėtyje buvo politikai, kultūros darbuotojai ir verslininkai, suinteresuoti plėsti visapusišką bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Turkijos. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas į bendradarbiavimo plėtrą geležinkelių, prekybos ir turizmo srityse. Turkijos kurortai yra labai patrauklūs Lietuvos žmonėms ir kiekvienais metais turistų skaičius iš mūsų šalies į Turkiją labai didėja. Turkija, šalis turtinga ne tik šilta jūra ir saulėtu oru, bet ir istoriniais paminklais. Svarbiu akcentu Turkijos prezdento susitikimuose su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite, Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, vyriausybės nariais ir Seimo atstovais buvo tai, kad nuo liepos 1 d. Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai ir apčiuopiamiau galės paveikti priimamus sprendimus Europos Sąjungos Parlamente ir Europos Komisijoje. Turkija yra suinteresuota gerinti ryšius su ES ir įstoti į Europos Sąjungą. Turkijos stojimo į ES derybos prasidėjo 1987 m. ir tęsiasi iki šios dienos. Pastaruoju metu Turkijos ekonomika labai sparčiai vystosi, ji pagrįstai vadinama regiono lydere.

Susitikime su Turkijos Prezidentu dalyvavo Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas doc. dr. Adas Jakubauskas, pirmininko pavaduotojai Alijus Aleksandrovičius ir Motiejus Jakubauskas, muftijus Romas Jakubauskas, Vilniaus apskrities totorių bendruomenės pirmininkė doc. dr. Galina Miškinienė, Kauno apskrities totorių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Zenonas Šafranavičius, Nemėžio totorių bendruomenės pirmininkas Tairas Kuznecovas, Keturiasdešimt totorių kaimo totorių bendruomenės pirmininkė Fatima Buinovska, Totorių jaunimo bendrijos “Duslyk” pirmininkė Marija Meišutovič, laikraščio „Lietuvos totoriai” vyr. redaktorius Galimas Sitdykovas, verslininkas iš Kauno Mantas Makulavičius.

Savo kalboje Turkijos Prezidentas Abdullah Gul akcentavo istorinius ir kultūrinius ryšius tarp Lietuvos totorių ir Turkijos, apie būtynybę toliau plėtoti ir stiprinti šiuos ryšius. Jis išreiškė viltį, kad Lietuvos totoriai pradės studijuoti turkų kalbą, kurios žinojimas prisidės prie santykių kultūros ir ekonomikos srityse plėtros. Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuvos totorių atstovai visada laukiami Turkijos ambasadoje ir gali tikėtis supratimo ir paramos, sprendžiant iškilusias problemas.

Pokalbio metu vertėja buvo Vilniaus apskrities totorių bendruomenės pirmininkė, Vilniaus universiteto docentė Galina Miškinienė.


Šaltinis: laikraštis „Lietuvos totoriai“ 145-147 numeris