Elvira Drozdova. Gimė 1984 m. birželio 28 d. Samarkande, Uzbekistane. 1995 m. su tėvais ir broliu persikėlė gyventi į Eupatoriją Kryme. 2014 m. ji buvo priversta išvykti su šeima iš Krymo dėl Rusijos kariuomenės įvykdytos pusiasalio okupacijos. Nuo 2016 m. birželio mėn. gyvena Lietuvoje.
Elvira Drozdova – Krymo totorių kilmės menininkė, liaudies menininkė, profesionali siuvinėtoja, Eupatorijos amatininkų artelės narė. Profesionaliai siuvinėja, pasitelkdama įvairias technikas, ypatingą dėmesį skiria Krymo totoriams būdingai siuvinėjimo auksu technikai ir ornamentui Ornek.
Krymo totorių rašto technika Ornek atliktas darbas „Laimė“ (ukr. „Щастя“), 40X50 cm, 2021 m., akrilas, drobė.
Gana dažnas stilizuotas migdolų atvaizdas (Badem – Krymo totorių kalba reiškia jauną mergaitę). Dekoratyvinio giminės medžio struktūroje vaizduojama jos šeima: tėvai, seneliai, šeima kaip didžiausia visuomeninė vertybė ir kt. bei palinkėjimai ateičiai, siejamai su šeima, vaikų gimimu. Rožės žiedas simbolizuoja mamą, tulpė – tėvą, migdolas – dukrą, mažos tulpės – sūnus. Stilizuotos gėlės simbolizuoja šeimos narius, pagarbą, meilę ir jų draugystę.
Maži vaisiai vadinami bereket. Krymo totorių kalba tai reiškia kasdieninį darbą, kuris neša ir materialinę, ir dvasinę gerovę. Tai yra laimė.
Ornek – unikalus Krymo totorių ornamentas, kuriame pagal kompoziciją į vieną sistemą sujungiami maždaug 35 smulkūs botaniniai ir geometriniai elementai.
Daug metų šis ornamentas naudotas siuvinėjant, audžiant, graviruojant, keramikoje, gaminant papuošalus, medžio drožyboje, stiklui, freskoms ir kt.
Krymo totorių ornamentas ornek 2018 m. vasario mėn. įtrauktas į Ukrainos nematerialaus kultūros paveldo elementų nacionalinį sąrašą, o 2021 m. gruodžio mėn. oficialiai įtrauktas į UNESCO Pasaulio nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.